Melissa – imeline ravimtaim

Melissa / sidrunmeliss (Melissa officinalis)

See pidi juhtuma, et sel hetkel, kui närvidest keetsite, kuulsite, kuidas keedate endale sidrunipalsamit. Ja väga hästi, sest sellel on rahustav toime. Kuid see pole ainus viis selle uskumatute omaduste kasutamiseks.

Melissa eeterlikud õlid
Juba iidsed egiptlased teadsid, et eeterlikud õlid näitavad inimorganismile mitmesuunalist
farmakoloogilist, biokeemilist ja füsioloogilist aktiivsust. Väidetavalt olid kuninganna Kleopatra kõik toad ja riided leotatud taimeõlides. Assüürias aga kasutati neid haiguste leviku tõkestamiseks ja epideemiate ennetamiseks.

Mis on aga Melissa õli ja milline on selle mõju meile?
Melissa või sidrunmeliss – näitab meile meeldivat tsitruselist aroomi. Seda saab kõige kergemini kasutada aroomiteraapia vormis. Täpselt! Piisab sellest asendamatust taimest saadud eeterlike õlide lõhna sisse hingata ja neis sisalduvad koostisosad rahustavad meie meelt. See on täiesti loomulik viis oma vaimse seisundi ja ka kogu keha toimimise parandamiseks.
Paracelsus soovitas seda kui „inimeste elavdamist ja näidustatud kõigile neile, kes kaebavad närvihäirete üle”. 
See leevendab pingeid, ärrituvust ja ärevust ning hõlbustab uinumist. Sellel on ärevusevastased, rahustavad ja antidepressandid.

Melissa – millal kasutada
Seega saab sidrunmelissit tervitavat toimet kasutada närvilise erutuse, ärevuse ja unetuse seisundis, samuti sellega seotud südamerütmi ja seedetrakti häirete korral.
Sidrunmelissilehtedest saadud eeterlike õlide kasutamine aitab meil närve rahustada ja vaimse tasakaalu taastada. See aitab meil oma igapäevaelus ja töös rahulikuks jääda.

Melissa – kuidas kasutada

Uurides aroomiteraapia valdkonda ja taimeõlide mõju inimorganismile, oleme õhuvärskendajana sulgenud erinevate taimede aroomide segu, millest Melissa on juhtiv. 
Nüüd saame värskendada mitte ainult kodus või kontoris olevat õhku, vaid ka meelt ja meeleolu.
Saadaval on erinevaid aroomiversioone, milles hoolikalt valitud aroomide ja ekstraktide koostis mõjutab positiivselt meie
meeleolu.